اخبار داغ

​فرمانده جدید سپاه سلمان سیستان و بلوچستان کیست؟

​فرمانده جدید سپاه سلمان سیستان و بلوچستان کیست؟
سردار سرتیپ دوم پاسدار امان الله گشتاسبی از فرماندهان کارآزموده دفاع مقدس با حکم سرلشگر جعفری، فرمانده سپاه سلمان شد.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، سردار امان الله گشتاسبی متولد سال 1344 در شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد است، وی از سال 1361  تا زمان پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشت.
این فرمانده کارآزموده در  ابتدا به ‌عنوان نیروی بسیجی وارد میدان نبرد علیه رژیم بعث شد و از اواخر سال 1362 به‌عنوان پاسدار رسمی در مسئولیت‌های مختلف اعم از فرماندهی دسته، گروهان و گردان، در عملیات‌هایی همچون کربلای ۴، ۵، ۱۰، نصر۸، عملیات بدر، خیبر و عملیات‌های ایذایی قدس در منطقه هورالعظیم و سایر عملیات‌ها در کنار دیگر رزمندگان به ایفای وظیفه پرداخت.
سردار سرتیپ دوم پاسدار امان الله گشتاسبی در اولین گام فرماندهی تیپ امام سجاد (ع) فارس را بر عهده گرفت. وی بعد‌ها با لشکر ۱۹ فجر و لشکر المهدی (عج) و تیپ احمد بن موسی و لشکر ۲۵ کربلا نیز همکاری داشت، اما از سال ۶۵ با استقرار تیپ مستقل ۴۸ فتح (استان کهگیلویه و بویراحمد) فعالیت خود را ادامه داد؛ حتی زمانی که قطعنامه ۵۹۸ نیز پذیرفته شد تا سال ۷۰ به دلیل وجود برخی مسائل، در مناطق عملیاتی جنوب و شمالغرب حضور فعال داشت.
گفتنی است در کارنامه سردار گشتاسبی فرماندهی یگان ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه و فرماندهی تیپ تکاور 110 سلمان فارسی سیستان و بلوچستان دیده می شود.
سردار گشتاسبی در بهمن ماه 93 با حکم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان جانشین قرارگاه قدس نیروی زمینی منصوب شد.
کارنامه درخشان سردار سرتیپ دوم پاسدار امان الله گشتاسبی باعث شد تا بار دیگر فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماموریت حساس فرماندهی سپاه سلمان را به این فرمانده کهنه کاربلد جبهه و فرمانده کارآزموده امروز واگذار کند.
گفتنی است امروز 23 تیرماه 96 مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه سلمان با حضور سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار و سردار امان الله گشتاسبی جایگزین سردار معروفی شد، فرمانده پیشین سپاه سلمان نیز راهی استان گلستان شد و فرماندهی سپاه نینوا را برعهده گرفت.

انتهای پیام/

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا, عصرهامون,
,
,
,
,
,
,
,
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه