شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 05:15 منتشر شده در مورخ: 1400/02/16 شناسه خبر: 1731212
اروپا:

شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی، غیرقانونی است

شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی، غیرقانونی است
سخنگوی اتحادیه اروپا با تاکید بر غیرقانونی بودن شهرک‌سازی‌های صهیونیست‌ها در اراضی خصوصی فلسطینیان، درباره تحولات منطقه شیخ جراح ابراز نگرانی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اتحادیه اروپا بامداد پنجشنبه در بیانیه‌ای شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطینی‌ها و تخریب منازل آنها را محکوم کرد.

«پیتر استانو» سخنگوی اتحادیه اروپا در این بیانیه گفت: «ما ساخت شهرک‌ها در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را رد می‌کنیم زیرا طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی هستند».

استانو با اشاره به حملات نظامیان اشغالگر صهیونیست به روستای «شیخ جراح» و اخراج فلسطینیان از منازلشان، تصریح کرد: «افزایش تخریب منازل در سرزمین‌های اشغالی و تحولات در محله شیخ جراح باعث نگرانی است».

به نوشته وبگاه سرویس خارجی اتحادیه اروپا، در این بیانیه آمده است: «مقامات اسرائیلی اخیراً از ساخت ۵۴۰ واحد مسکونی جدید در "هار هما" خبر دادند. اجرای این برنامه‌ها و همچنین طرح‌های گیوعات هاماتوس، قدس شرقی را از بیت لحم جدا کرده و مذاکرات آینده برای دستیابی به راهکار دو دولتی را به شدت تضعیف می‌کند».

استانو همچنین افزود: «اتحادیه اروپا موضع خود را مبنی بر اینکه که همه شهرک‌ها در خاک فلسطین اشغالی طبق قوانین بین المللی غیرقانونی هستند، تکرار می‌کند و هیچ تغییری در مرزهای قبل از ۱۹۶۷ ، از جمله در بیت‌المقدس، به غیر از موارد مورد توافق هر دو طرف را به رسمیت نمی‌شناسد. اتحادیه اروپا درخواست خود از اسرائیل برای متوقف ساختن شهرک‌سازی و لغو این تصمیمات اخیر را به صورت اضطراری تجدید می‌کند».

سخنگوی اتحادیه اروپا تاکید کرد: «افزایش اخراج [فلسطینی‌ها از منازلشان] و تخریب [خانه‌های فلسطینیان] در سرزمین‌های اشغالی، به ویژه اوضاع در شیخ جراح و سلوان، در قدس شرقی و تخریب احتمالی منازل در روستای الولجه نیز نگران کننده است».

در پایان این بیانیه آمده است: «چنین اقدامات یک جانبه‌ای طبق قوانین بین‌المللی، غیرقانونی است و فقط به تنش‌ها در میدان دامن می‌زند. مقامات اسرائیلی باید این فعالیت‌ها را متوقف کرده و مجوز کافی برای ساخت و ساز قانونی و توسعه جوامع فلسطینی را ارائه دهند».

پیش از این نیز «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل از رژیم صهیونیستی خواست شهرک سازی را در سرزمین‌های فلسطینی متوقف کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1731212
ارسال نظر
نظرات